Kirei

שבוע החומרים הרביעי | כנס "תעשייה מקומית - מציאות חלופית" ***אזלו המקומות***
מהדורת אונליין |התקיים ביום שלישי 9.3.21 בשעה 20:30

שבוע החומרים הרביעי | תעשייה מקומית – מציאות חלופית
כנס מקצועי עם אנשי עיצוב ותעשייה, תערוכת פופ אפ ומפגשי הנחיה אישיים לסטודנטים
ספריית החומרים ע"ש אהרון פיינר עדן | 7–11 במרץ,
2021
מהדורת אונליין

שנת 2020 הייתה שנה שהעולם עבר בה שתי מהפיכות היסטוריות. האחת מגפת הקורונה שחוללה מציאות עולמית חדשה והשנייה היא היפוך המאזן שבין האדם לטבע – בשנה זו עקפה הכמות הכוללת של תוצרי האדם בכדור הארץ את הכמות הכוללת של תוצרי הטבע. החיפוש אחר איזון מחודש הרחיב את הפופולאריות של שתי מגמות חדשות-ישנות; התמקדות במשאבים מקומיים והשקעה בפתרונות בני קיימא. מגמות אלה מוצאות ביטוי בתחומים כמו חומרים, אמצעי ייצור ועיצוב, והצלחתן מחייבת שיתוף פעולה מערכתי וקהילתי.

שבוע החומרים הרביעי של ספריית החומרים ע"ש אהרון פיינר עדן יוצא לדרך!
אנחנו מזמינים אתכם לשבוע המוקדש כולו לחדשנות חומרית, מקיימת ומקומית. בואו להיחשף למגמות החומריות והעיצוביות החשובות שהתפתחו בשנה החולפת ולהכיר שיתופי פעולה מרתקים שנולדו מתוך חיבורים בין חומרים, טכנולוגיות ואנשים. השבוע יכלול כנס אונליין מקצועי, תערוכת פופ-אפ אונליין ומפגשי הנחיה "אקדמיה אישית", כמפורט:

___________________________


כנס מקצועי: תעשייה מקומית – מציאות חלופית
התקיים בתאריך 9.3.21 | 20:30–22:00 | אונליין


מפגש אונליין עם אנשי ונשות מפתח ונשים מהתעשייה ומהאקדמיה המקומית שיספרו על פרויקטים ועל פיתוחים מעוררי מחשבה העוסקים בקיימות חומרית, טכנולוגית ועסקית מתוך העשייה המקצועית שלהם.

תוכנית הכנס:

20:30–20:40 - דברי פתיחה וברכות:
                         מיה דבש, אוצרת ראשית מוזיאון העיצוב חולון

20:40–22:00 - הרצאות אורח:
                         להמציא חומר מחדש: הדפסת עץ בתלת־ממד
                         מיכאל ליאני,
מנכ"ל ומייסד שותף Daika wood

                         מקו למעגל: יזמות מעגלית בתעשיית הטקסטיל
                         ויקטוריה כנר ורויטל נדיב,
מייסדות שותפות Re-Fresh.Global

                         אקדמיה מקיימת – בין עיצוב להנדסה
                         מיכאל קידר,
ראש מרכז רוזן לקיימות שנקר

                         קיימות כמנוע לחדשנות בחברה גלובלית
                         אוהד דיין,
מנהל תחום הקיימות הגלובלי, מרכז החדשנות של כתר פלסטיק

**לצפייה בהקלטת הכנס לחצו כאן>>


___________________________


מידע על פעילויות נוספות בשבוע החומרים:
"מבטיחים ומקיימים" תערוכת חדשנות חומרית און ליין>>>
"אקדמיה אישית" לסטודנטים בלבד>>>


___________________________


אודות הדוברים בכנס "תעשייה מקומית - מציאות חלופית":

מיכאל ליאני מנכ"ל ומייסד שותף של Daika, חברת סטארט-אפ שפיתחה חומר חדש המאפשר ייצור של מוצרי עץ טבעיים ללא כל חומרים סינתטיים, המבוססים על פסולות מתעשיית העץ ושימוש בתהליכים קיימים, בין השאר בהדפסת תלת־ממד. החברה הוקמה עם פרופ' שלמה מגדסי ופרופ' עודד שוסיוב בהתבסס על IP (קניין רוחני) שפותח על ידי שלושת המייסדים באוניברסיטה העברית בירושלים.
מיכאל בעל דוקטורט בכימיה יישומית מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומחקרו עסק בפיתוח מוליכים שקופים עבור התקנים, כמו חלונות חכמים ותאים סולאריים. מחקריו הביאו למעל 40 מאמרים מדעיים ומספר פטנטים רשומים.
 


ויקטוריה כנר ורויטל נדיב, מייסדות שותפות של Re-Fresh.Global, מרכז לכלכלה מעגלית בטקסטיל הפועל לשנות באופן יסודי את התעשייה דרך שלושה מסלולים עיקריים: מחקר ופיתוח טכנולוגיות ומוצרים, הפקת מיזמים במודל כלכלה מעגלית בתחומי הטקסטיל - Re-Born .Textile ובניית תכניות בינ״ל ליצירת אקו-סיסטם עסקי של תעשייה, ממשל ומגזר חברתי לקיימות וחדשנות.
ויקטוריה כנר היא יזמית בתחומים אופנה, חדשנות וכלכלה מעגלית. מנהלת קשרי החוץ של שבוע האופנה תל אביב, עובדת מול קניינים ברחבי העולם, מייעצת ומלווה עשרות מעצבים ישראליים. יועצת של מכון היצוא ומפיקה פרויקטים של קיימות וחדשנות באופנה. לקוחות נבחרים: LVMH, Strauss, Marc Cain, GINDI, Wizz Air.
רויטל נדיב היא יזמית ומומחית טכנולוגיות בתחומים עיצוב וחדשנות בטקסטיל. בשני העשורים האחרונים עוסקת בניהול ובחדשנות באופנה וטכנולוגיה בארץ ובעולם. ניהלה והקימה את מעבדת החדשנות FabLab Israel של  MIT networkומעבדות לחברות מובילות כגון מיקרוסופט ורפאל. יועצת מוסמכת של רשות החדשנות, מפתחת ומלווה סטארט-אפים בשילוב תוכנה וחומרה בתחומי הטקסטיל (Wearables). מרצה באקדמיה על חדשנות, קיימות ושימוש בטכנולוגיות דיגיטליות לטובת עיצוב אופנה.
           


מיכאל קידר ראש מרכז רוזן לקיימות - שנקר, מעצב טקסטיל, נציג OEKO-TEX בישראל, מרצה במחלקה לעיצוב טקסטיל, מומחה לקיימות בטקסטיל, יזם בתחום הטקסטיל לשוק המוסדי. כראש מרכז רוזן לקיימות, קידר מרכז את תחום הקיימות בשנקר הכולל מעורבות אקדמית, יישומים של הגישה בפרויקטים כמו קמפוס ירוק, ושיתופי פעולה עם גורמים מחוץ לשנקר.
במחלקה לעיצוב טקסטיל, מעביר קורסים בנושאים יזמות, ניהול, אקולוגיה ותקינה בתעשיית הטקסטיל. קידר הוא חלק מפורום פנים מחלקתי העוסק בחדשנות ואקולוגיה. מסיום לימודיו בשנקר עוסק בתחום הטקסטיל עבור חללי פנים בעולמות של שיווק עיצוב ופיתוח, הן בתעשייה והן כיזם.

 

אוהד דיין
, מנהל תחום הקיימות הגלובלי במרכז החדשנות של כתר פלסטיק, בעל תואר בהנדסה תעשייה וניהול עם התמחות במערכות מידע. עובד במרכז החדשנות של כתר כ־4 שנים בניהול פרויקטים העוסקים בפיתוח של מוצרים חדשניים וטכנולוגיה עבור כל קבוצת כתר. בשנה האחרונה מוביל את פרויקט הקיימות שבמהלכו פרסמה כתר את דו"ח הקיימות הראשון שלה והתחייבה לקדם נושאים חשובים בעולם הקיימות.
לפי חברת כתר פלסטיק, קיימות היא כלי לחדשנות. השפעתה הגדולה ביותר של החברה בתחום הקיימות בעולם מתבטאת  בחומרי הגלם שהיא בוחרת לייצור מוצרי החברה. אבל תרומתה לא מסתכמת רק בכך. כיום כתר היא הצרכנית הגדולה ביותר בתעשיית מוצרי הצריכה של חומר גלם ממוחזר עם צריכה שנתית של למעלה מ־50 אלף טונות – יותר מ־45% מכלל חומר הגלם שהחברה משתמשת בו מגיע ממקורות ממוחזרים. לאחרונה שמה החברה דגש מיוחד על קידום רעיון הכלכלה המעגלית והשיקה כמה פרויקטים בנושא. מלבד זאת החברה פועלת לצמצם את ההשפעה הסביבתית שלה באמצעות התייעלות תפעולית, חיסכון באנרגיה ושאיפה לאפס פסולת להטמנה. כמו כן החברה משקיעה בהון האנושי, החל מקידום תכניות wellbeing לעובדי החברה ועד תרומה בלתי פוסקת לקהילות שהיא פעילה בהן.

___________________________
 
לחדשות וכתבות נוספות לחצו כאן>>>
לחיפוש באוסף החומרים הדיגיטלי של הספרייה לחצו כאן>>>
*למשתמשים חדשים: השימוש באוסף הדיגיטלי הינו ללא תשלום, ניתן להרשם בקישור הבא -
 "הרשמה למשתמשים חדשים" 
Tenebit תנאי שימוש | לדף הבית | English כל הזכויות שמורות | ספריית החומרים של מוזיאון העיצוב חולון ©2007