אדמה

ספריית החומרים ע"ש אהרון פיינר עדן במוזיאון העיצוב חולון

אנו נמצאים בעידן של שפע והצפה של חומרים, טכנולוגיות ואפשרויות. למעצבים ואדריכלים כיום קשה לעיתים לנווט בתוך אינסוף המידע אשר נפתח לרשותם. ספריית החומרים הוקמה כדי להנגיש ולסדר את המידע והתכנים עבור הקהל היוצר, להציג ולחשוף במקום אחד את ההתפתחויות החשובות בעולם. 

ספריית החומרים פועלת כמנוע לחדשנות ויצירתיות. בחלל האוסף של הספרייה ניתנת האפשרות לבחון חומרים שונים, לראות אותם אחד ליד השני ולפעמים לשנות את ההקשר המקובל שלהם. אחת ממטרות הספרייה היא לייצר מרחב מעורר השראה והפריה הדדית.  

מטרה נוספת של הספרייה הינה קיום וחיזוק הקשרים עם התעשייה המקומית. הספרייה מתפקדת כגשר בין עולם העיצוב והתעשייה על ידי הצגת חומרים מקומיים, קיום ערבי עיון בשיתוף פעולה עם יצרנים, חיבור וקישור בין מעצבים ליצרנים ועוד. 

ספריית החומרים נפתחה בראשית 2008 בתמיכת עיריית חולון ומשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה (תמ"ת), כחלק ממתחם מדיטק חולון ומוזיאון העיצוב. 

זהו פרויקט ייחודי וראשון מסוגו בישראל. המבקרים בחלל התצוגה של ספריית החומרים מוזמנים לבחון ולחוש מאות דוגמאות ממבחר חומרים עשיר - בצבעים, בטקסטורות, בציפויים ובהדפסות - מתחומי העיצוב והתעשייה השונים. כל החומרים בספרייה מקוטלגים, מתועדים וניתנים לחיפוש באתר, דרך מנוע החיפוש המשמש כלי עבודה הכרחי למגוון בעלי המקצוע המשתמשים בחומרים אלה (להרשמה ללא תשלום ולכניסה למאגר לחצו כאן>>>).

עם פתיחת מוזיאון העיצוב חולון (2010), הפכה ספריית החומרים לחלק מפעילות המוזיאון. 

כחלק ממימוש היעדים שהגדירה עיריית חולון, מוזיאון העיצוב חולון הפך להיות מוקד פעילות בינלאומי מוביל לחדשנות בעולם העיצוב. בין משימותיו של מוזיאון העיצוב חולון ליצור, לקיים ולהוביל זירת עיצוב פעילה לבחינה והצגת חידושים בתחום העיצוב, בישראל ובעולם, תוך כדי הפיכתו לאחד ממובילי הדעה בזירת העיצוב הבינלאומית.

בשנת 2014, חברה משפחת פיינר עדן לספריית החומרים ולמוזיאון העיצוב חולון להנצחת פועלו של אבי המשפחה, אהרון פיינר עדן ז"ל, יזם ואיש עשייה, מחלוצי תעשיית הפלסטיק בישראל, מתוך רצון משותף לפתח ולהעמיק את הקשרים בין אנשי תעשייה לבין מעצבים ויזמים, להרחיב את אוסף החומרים הפיסי והמקוון ולהמשיך ולבסס את מעמדה של הספרייה כסמכות מקצועית בתחום החומרים.

***לתשומת ליבכם - ספריית החומרים סגורה באופן זמני*** לפרטים ועדכונים לחצו כאן

שעות פתיחה

שני 16:00-10:00
שלישי 18:00-10:00
חמישי 18:00-10:00
שישי 14:00-10:00
שבת
18:00-10:00

שעות ייעוץ

שני 16:00-10:00
שלישי 18:00-10:00
חמישי
18:00-10:00

*בעת החלפת תערוכות במוזיאון העיצוב חולון ובמהלך חגים ושבתונים ייתכנו שינויים בשעות הפתיחה של הספרייה.
  אנא התעדכנו ב
דף החדשות>>>דמי כניסה

כרטיס רגיל 35 ש"ח
כרטיס סטודנט
30 ש"ח

*כרטיס הכניסה לספריית החומרים כולל כניסה למוזיאון העיצוב חולון באותו יום


לתיאום ביקורי קבוצות וסיורים מודרכים:

טלפון: 03-5021551
מייל: sales@dmh.org.il
 

לתשומת ליבכם - יש לתאם ביקורי קבוצות וסיורים לפחות שבועיים מראשצוות ספריית החומרים ע"ש אהרון פיינר עדן:

אפרת ברק, מנהלת ספריית החומרים
איה זהבי, אחראית תוכן ופרויקטים
שרון מורו, אחראית אוסף החומרים

ליצירת קשר עם צוות הספרייה:
materials@dmh.org.il
03-5021553


למידע על תערוכות ופעילויות נוספות במוזיאון העיצוב חולון לחצו כאן

 

ספריית החומרים |  צילום: לין קוניו 

Tenebit תנאי שימוש | לדף הבית | English כל הזכויות שמורות | ספריית החומרים של מוזיאון העיצוב חולון ©2007